Başkandan
Değerli Ortaklarımız, Sevgili Meslektaşlarımız, Bir yılı daha geride bıraktık. Üzülerek söylemek gerekirse, 2016 yılı ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde terörün arttığı, buna paralel milliyetçilik ve militer duygula ...
devamı...
Ecz.Mustafa TURUNÇ
TEKB Yönetim Kurulu Başkanı

Haberler / TEKB 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.
 

TEKB 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı 24 Haziran 2012 Pazar günü yapıldı.

Genel Kurulumuza TEB Başkanı, SECOF Başkanı, Bursa, Gaziantep ve Eskişehir Eczacı Odası Başkanları, TEKB Başkanı, TEKB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, TEKB Delegeleri, BEK, ÇEKOOP, EDAK, GÜNEY ve İSKOOP Kooperatifleri Yönetim Kurulları Başkan ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Divanın oluşumu için verilen önerilere geçildi. Yapılan oylama sonunda; Genel Kurul Başkanlığına Sn. Ecz.Çağatay Çakar, Yazmanlıklara Sn. Ecz.Ayşem Jale Kıhtır ve Sn. Ecz.Selim Dönmez oy birliği ile seçildiler.

 

TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ecz.Abdullah Özyiğit'in yaptığı açılış konuşmasıyla genel kurul başladı. Daha sonra TEB Başkanı Sn. Ecz.Erdoğan Çolak bir konuşma yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından gündem maddelerine geçildi.

Kürsüye davet edilen TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ecz.Abdullah Özyiğit, TEKB'nin 2011 yılına ait faaliyetlerini ve çalışmalarını paylaştı.

 

2011 yılına ait Bilanço ve Gelir-Gider Farkı Cetveli Sn. Erdal Güreş tarafından, Denetim Kurulu raporu ise Sn. Ecz.Ali Karataş tarafından okundu. 

 

Daha sonra SECOF Başkanı Sn. Ecz. Vecihi Özerdemli, İstanbul Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ecz.Sait Yücel, Güney Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ecz.Tarkan Bir, Güney Ecza Kooperatifinden Sn. Ecz.İrfan Demirci ve Bursa Ecza Kooperatifinden Sn. Ecz.İrfan Demirci görüşlerini bildirdiler.

Raporlar müzakereye açıldı. 

Yönetim kurulu faaliyet raporu, 2011 tarihli bilanço ve Gelir Gider Tablosu, Denetim Kurulu Raporu okunduğu şekilde aynen oylandı. Oy çokluğu ile kabul edildi. 

Yönetim Kurulu üyeleri ve Denetleme Kurulu üyeleri oy çokluğu ile ibra edildiler.

 

Yönetim Kurulu üyelerinin  4 asil 4 yedek olmak üzere 2 yıllığına görev yapmak üzere aşağıdaki şekilde oy birliği ile seçildiler. 

TEKB Yönetim Kurulu (Asil)

Ecz.Abdullah Özyiğit
Ecz.Mustafa Turunç
Ecz.Yasemin Şen
Ecz.Serdar Karaağaç


TEKB Yönetim Kurulu (Yedek)

Ecz.Çağatay Çakar
Ecz.Emre Bacanak
Ecz.H.Coşkun Özvarlık
Ecz.Sevgi Kavak


Denetim Kurulu üyelerinin  3 asil 3 yedek olmak üzere 2 yıllığına görev yapmak üzere aşağıdaki şekilde oy birliği ile seçildiler. 

TEKB Denetleme Kurulu (Asil)

Ecz.Ali Karataş 
Ecz.Adnan Aygan
Bülent Çetin


TEKB Denetleme Kurulu (Yedek)

Ecz.Birsel Gültekin
Ecz.Mesut Akavioğlu
Ecz.Fikri Yazkiri

 

Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Delegeleri’nin 2 asil 2 yedek olmak üzere 2 yıllığına görev yapmak aşağıdaki şekilde üzere oy birliği ile seçildiler.

TMKB Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Delegeleri (Asil)

Ecz.Ali Ünal
Ecz.Şule İlkkurşunlu


TMKB Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Delegeleri (Yedek)

Ecz.Rana Çoruh
Ecz.Özgür Aras