Başkandan
Değerli Ortaklarımız, Sevgili Meslektaşlarımız, Bir yılı daha geride bıraktık. Üzülerek söylemek gerekirse, 2016 yılı ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde terörün arttığı, buna paralel milliyetçilik ve militer duygula ...
devamı...
Ecz.Mustafa TURUNÇ
TEKB Yönetim Kurulu Başkanı

Haberler / SECOF Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da yapıldı
 

Kısa adı SECOF olan Avrupa Eczacı Kooperatifleri Topluluğu’nun İstanbul’da yapılan Genel Kurul Toplantısında, Avrupa’da kooperatif eczanelerde uygulanan “Network Projesi” nin Türkiye’nin de içinde bulunduğu tüm SECOF üyesi ülkelerde hayata geçirilmesi benimsendi. Proje ile Avrupa’daki tüm kooperatif üyesi eczanelerde ‘Secof Kalite Standartları’nın oluşturulması hedefleniyor.

8-9 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Avrupa Eczacı Kooperatifleri Topluluğu (SECOF) Genel Kurul Toplantısı’nda, pilot olarak Fransa ve Portekiz’de uygulanan “Network Projesi’nin Türkiye’nin de içinde bulunduğu tüm Secof üyesi ülkelerde hayata geçirilmesi benimsendi. Polat Renaissance Otel’de yapılan toplantıda ayrıca, Türkiye’den Ecz. Vecihi Özerdemli iki yıldır sürdürdüğü SECOF Başkanlık görevini, Fransız meslektaşı Ecz. Alain Bertheuil’e, Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de TEKB Başkanı Ecz. Abdullah Özyiğit’e devretti. Toplantıda benimsenen” Network Projesi”ne ilişkin bilgi veren SECOF İcra Kurulu Üyesi ve Edak Eczacı Kooperatifi ll. Başkanı Ecz. Serdar Karaağaç, SECOF’un her bir eczacı kooperatifi bünyesinde yürütülen; ürün tedariği, pazarlama, dağıtım, IT, finans yönetimi lojistik ve eczane hizmetleri gibi pek çok konuda bilgi paylaşımı ve ortak projeler geliştirme yönünde önemli adımlar attığına dikkat çekip “Network Projesi de bu önemli adımlardan birisidir” dedi ve projeye ilişkin şu bilgileri verdi:

SECOF Eczaneleri Kalite Standartları kapsamında, Fransa ve Portekiz’de uygulanan eczane kalite standartları ve uygulamaları, İspanya, İtalya ve Türkiye’nin katılımı ile oluşturulan komisyon ile geliştirilecek ve bölgesel farklılıklar da dikkate alınarak eczane kalite standartlarının yükseltilmesi sağlanacaktır. . Bu oluşumların faydalarını analiz etmek ve bilgi paylaşımını sağlamak için 2009 yılından bu yana “Eczacı Network Günleri” düzenlenmektedir. 2010 yılında Madrid’te, 2011 yılında İstanbul’da ve 2012 yılında Nice’te düzenlenen ve 2013 yılı Mayıs ayında da İtalya’nın Bergamo kentinde gerçekleşecek toplantılarda elde edilen sonuçlara göre, her eczacı kooperatifi kendi network çalışmalarına yön verecektir.