14.Türkiye Eczacılık Kongresi Gerçekleşti

14.Türkiye Eczacılık Kongresi 1-3 Kasım 2018 tarihleri arasında, Türk Eczacıları Birliği tarafından “Meslektaşlarımıza, hastalarımıza, topluma sözümüz var” teması ile Sheraton Ankara Hotel & Convention Center da gerçekleştirildi. Kongre açılış törenine; CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi ve Ofis Başkanı Dr. Pavel Ursu, Küba Büyükelçisi Luis Alberto Amaros Nunez, eczacı milletvekillerimiz ve çok değerli Kurum yöneticileri ile birlikte eczacı meslektaşlarımız katıldı. Açılış konuşmalarını TEB Merkez Heyeti Başkanı Ecz.Erdoğan ÇOLAK, CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, TEKB Yönetim Kurulu Başkanımız Ecz. M.Sait YÜCEL, Ankara Eczacı Odası Başkanı Ecz. Süleyman GÜNEŞ gerçekleştirirken, Dünya Eczacılık Federasyonu Başkanı Ecz. Dominique JORDAN ve Avrupa Birliği Eczacılık Grubu Genel Sekreteri Ecz. Ilaria PASSARANI video mesajları ile açılışa katıldılar.

Kongre’nin İlk gününde, Yönetim Kurulu Başkanımız Ecz. M.Sait YÜCEL, TEB Saymanı Ecz. İbrahim ÖZKOL, TİSD Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz CELAYİR, Selçuk Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Sonay GÜRGEN ve SGK Başkanı Dr.Mehmet Selim BAĞLI’nın katılımıyla “Son Gelişmeler Işığında İlaç ve Eczacılık Alanında Aktörler” oturumu gerçekleştirildi.

Kongrenin 3.gününde, Moderatörlüğünü İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Cenap SARIALİOĞLU ve Yönetim Kurulu üyemiz(GEK Yönetim Kurulu Başkanı) Ecz. Tarkan BİR’in yaptığı, TEKB Yönetim Kurulu II.Başkanımız (BEK Yönetim Kurulu Başkanı) Ecz. Recep GÖRMEZ, Yunanistan Eczacı Kooperatifleri Federasyonu Başkanı Ecz. Stavros BELONİS, Etkin Eczacılık Derneği Başkanı Ecz. Ayşegül YILDIZ, TEB Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Kubilay AYDIN’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Yeni bir kooperatifçilik çağı” paneli gerçekleştirildi.

Kongre boyunca birçok bilimsel ve mesleki oturumlar gerçekleşirken, ünlü isimlerden Güven İSLAMOĞLU “Sürdürülebilir Yaşam: Ben Gördüm, Dedem Gördü, Sen de Gör!” söyleşisi ile Emre KINAY açılış kokteylinde “Maksat Müzik Muhabbet”  ve Fırat TANIŞ “Gel Tanış Olalım” gösterisi ile eczacılarımız ile buluştu.

    

" Kanaatim odur ki birleşmede muhakkak suretle kuvvet vardır. Kooperatif yapmak maddi ve manevi kuvvetleri, zeka ve maharetleri birleştirmektir. " M. Kemal ATATÜRK
DUYURULAR
HABERLER
ETKİNLİKLER
BASIN KÖŞESİ
İZ BIRAKANLAR
BAŞKANDAN