Çevreci Eczacılar Kooperatifine Büyük Ödül

Çevreci Eczacılar Kooperatifinin İlaç Dedektifleri Projesi  18.11.2017 tarihinde,  Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından düzenlenen Akılcı İlaç Kullanımı Proje Yarışmasında Birincilik Ödülünü kazanmıştır. 

Sağlık ve eczacılık konusunda en yüksek otorite olan Sağlık Bakanlığı tarafından, Kooperatifimize layık görülen büyük ödül bizleri onurlandırmıştır. Bu başarısından ötürü Çevereci Eczacılar Kooperatifimizi tebrik ediyoruz. 

Projenin detayını aşağıda bulabilirsiniz.

ÇEKOOP Yönetim Kurulu Ecz. Demet Toker liderliğinde, 2014 yılından beri devam eden İlaç Dedektifleri Projesinde, 12 saat drama ve iletişim eğitimi alan eczacılar 5 farklı ilde, toplamda 9000 ilköğretim öğrencisine "ilaç" eğitimi verilmiştir.

Proje kapsamında, öğrencilere, ilaçları eczane dışında herhangi bir yerden almamaları gerektiği; komşu, tanıdık, gazete, televizyon vb kişi ve araçların önerisiyle ilaç kullanmamaları, aksine doktor muayenesi ve eczacı danışmanlığı ilaç kullanmalarının önemi, miadı dolan ilaçların kullanılmasının veya çevreye atılmasının yol açabileceği zararlar, bu tür atık ilaçların çöpe atmak yerine ÇEKOOP üyesi eczanelere getirilmesi ve çevresinde bu yanlışları yapan kişiler varsa uyarmaları gerektiği anlatılmıştır.

 

" Kanaatim odur ki birleşmede muhakkak suretle kuvvet vardır. Kooperatif yapmak maddi ve manevi kuvvetleri, zeka ve maharetleri birleştirmektir. " M. Kemal ATATÜRK
DUYURULAR
HABERLER
ETKİNLİKLER
BASIN KÖŞESİ
İZ BIRAKANLAR
BAŞKANDAN