Başkandan
Değerli Ortaklarımız, Sevgili Meslektaşlarımız, Bir yılı daha geride bıraktık. Üzülerek söylemek gerekirse, 2016 yılı ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde terörün arttığı, buna paralel milliyetçilik ve militer duygula ...
devamı...
Ecz.Mustafa TURUNÇ
TEKB Yönetim Kurulu Başkanı

Haberler / Eczacı Odası Başkanları ile Toplantı
 

TEKB'ye bağlı eczacı kooperatifleri, TEB Yöneticileri ve Eczacı Odası Başkanları ile 21 Aralık 2012 Cuma günü, Mövenpick Otel/Ankara'da bir araya gelerek toplantı düzenlediler.

Açılış Konuşması yapan TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Abdullah Özyiğit, 34 yıl önce, Eczacı Odalarının Yöneticilerinin önderliğinde kurulan kooperatiflerin, eczane ekonomisine önemli katkılar sağlayarak günümüze kadar ulaştığını söyledi. 2012 yılında ilk defa yayınlanan Kooperatif Strateji Belgesi ile eczacı kooperatiflerinin ülkemizde uygulanan en başarılı kooperatif modeli olarak ilan edildiğini söyleyen Özyiğit, zor bir dönemden geçen, eczacılık mesleğinin geldiği noktada eczacı kooperatiflerinin çok daha güçlü hale gelmesi için işbirliği yapılması gerektiğinin altını çizdi ve toplantının amacının da bu olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan, TEB Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, eczacı kooperatiflerinin önemini ve işbirliği ile daha güçlü bir hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

Eczacı Kooperatifleri Bilgilendirme sunumu, Bursa Ecza Kooperatifi Başkanı Ecz. Ebubekir Beyri tarafından yapıldı. Sunumda, eczacı kooperatiflerine ait rakamsal veriler ve Pazar payı bilgileri paylaşıldı.

Geleceğe ışık tutan ve eczacılık mesleğinin her yönü ile ele alındığı bu toplantıların tekrarlanması ve oda-kooperatif dayanışması ile daha sık bir araya gelinmesi dilekleriyle , toplantı bir akşam yemeği ile son buldu.