Basın Bildirisi

BASIN BİLDİRİSİ

 

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR…

 

Sağlık otoritesinin ilaç endüstrisine yönelik her yıl Ocak ayında enflasyon, Euro kuru ve benzeri gelişmelerden hareketle ilaç fiyatlarının değerlendirilmesi kararından sonra 2017 yılı başında yaşanılan ilaç sıkıntısının bir benzeri 2018 yılı Ocak ayında da yaşanıyor.

Eczacı Kooperatifleri olarak ilaç sanayiden temin edilen; sıkıntısı çekilen veya çekilmeyen her ürün talep eden her eczacı ortağımıza ivedi ve eşit bir şekilde dağıtımı tarafımızdan yapılmaktadır. Özellikle alanda yokluğu hissedilen hiçbir ilaç Eczacı Kooperatiflerimizde bir kar beklentisi içinde bekletilip, dağıtımının yapılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Eczacı Kooperatifleri dün olduğu gibi bugün de sağlık otoritelerinin her türlü denetimine açıktır.

Meslektaşlarımızın sosyo - ekonomik örgütü olan eczacı kooperatifleri taşıdığı sorumluluğun bilinci ile eczacı ortaklarımıza ve dolayısıyla halkımızın talep ettiği ilaca ulaşması konusunda gerekli özveri ve duyarlılığı göstermektedir.

Her yeni yılın ilk aylarında yaşanılan ilaç sıkıntısı gerekli önlemler alınmazsa sonraki yıllarda da yaşanması kaçınılmazdır. Yaşanılan ilaç sıkıntısının çözümü konusunda sağlık otoritelerinin ilaç ve eczacılık alanının paydaşlarını bir araya getirerek kalıcı çözüm bulunması noktasında bir ortak akıl belirlemesi kanımızca faydalı olacaktır.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki, yaşanılan ilaç yokluklarının sorumlusu eczacı ve  Eczacı Kooperatifleri değildir.

Kamuoyuna duyurulur.

 

Ecz. Mustafa TURUNÇ 

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği

Yönetim Kurulu Başkanı

" Kanaatim odur ki birleşmede muhakkak suretle kuvvet vardır. Kooperatif yapmak maddi ve manevi kuvvetleri, zeka ve maharetleri birleştirmektir. " M. Kemal ATATÜRK
DUYURULAR
HABERLER
ETKİNLİKLER
BASIN KÖŞESİ
İZ BIRAKANLAR
BAŞKANDAN